preventivní péče - Servisní prohlídky

Servisní prohlídky jsou nutné k zajištění dobré kondice a spolehlivosti vašeho vozu. Většina majitelů vozů dojíždí na pravidelné servisní prohlídky pouze v době záruky nového auta a po jejím uplynutí se stěží donutí přijet byť jen na výměnu oleje.

Výrobce vozidla stanovil termíny servisních prohlídek stejně tak jako termíny pro výměnu oleje podle pravděpodobnosti opotřebení některých součástek vozu. Většinou se jedná o funkční, jízdou namáhané a opotřebení podléhající součástky celku, jež je třeba občas vyměnit (např.: brzdové obložení, ložiska nábojů kol, manžety homokynetických kloubů, řemeny a kladky rozvodů atd.).

Ne všechna opotřebení se dají odhalit obyčejnou laickou vizuální kontrolou. Mnohdy je nutné celé auto zvednout, vyvěsit kola, nebo rozmontovat část motoru. Nedojde-li k včasnému odstranění drobné závady na funkčním dílu, dojde většinou k následným škodám, jež jsou již mnohem závažnějšího charakteru a jejichž oprava je mnohem dražší.

Jeden příklad za všechny:

Majitel sedm let staré felicie 1,6MPI, který byl tak vytížený, že si nevzpomněl na nějakou servisní prohlídku, zaplatil za opravu motoru 35 000,- Kč. Důvodem poškození hlavy válců a pístů bylo zadřené vodní čerpadlo za 850,- Kč a následně přetržený rozvodový řemen za 300,- Kč.

Na závěr bychom chtěli dodat, že ke každé servisní prohlídce by měl každý zákazník vyžadovat vyplněný protokol, z něhož je možné vyčíst o jakou kontrolu se jednalo a úkony jež byly na vozidle provedeny.

Mohlo by Vás ještě zajímat...

servisní kniha

Stálým zákazníkům vedeme dokumentaci, do které jsou zaznamenávány veškeré opravy a doporučení ze strany servisu.