poradna

Olej a jak na něj Olej a jak na něj - Malé nahlédnutí do světa olejářských firem, výrobců aditiv, a prodejců. Trocha informací o tom jak se oleje značí a který je ten nejvhodnější pro vaše auto.

Benzín vs. nafta - Mnozí zákazníci se mne často ptají co je lepší. Zážehový, nebo vznětový motor? Tak to je fakt dost těžká otázka. Každý motor má něco co ten druhý nemá. Pokusím se shrnout základní plusy a mínusu od obou typů a rozsudek bude už jen na vás.

Diagnostika - Podíl elektroniky v motorech moderních automobilu neustále roste. Spolehlivost a dokonalost s sebou nesou i problematiku metod hledání stále menšího počtu, zato však složitějších závad. Technologie používané ve vozech a rostoucí počet komponent podílejících se na řízení jednotlivých systémů nutí ke změně filozofie odhalování těchto závad.

STK - Co vás čeká a nemine při povinné technické kontrole vašeho vozidla? Přečtěte si něco více o kontrole emisí a o kontrole technické způsobilosti vašeho vozu.

Povinné ručení - Prodali jste auto a nevíte co dál s povinným ručením? Koukněte zde a snad vám pomůžeme.

Záruky vs. Bloková vyjímka - Bloková výjimka je v platnosti již od 1. 11. 2004, a tak předpokládám, že se s jejími projevy již každý v praxi setkal. Díky nové blokové výjimce 1400/2002 má nyní nezávislý servis možnost udržovat a opravovat automobily v záruce, aniž by na ně zákazník tuto záruku ztratil.

Postupy při autonehodě - Novelizované znění § 47 zákona č.361/2000 Sb. nám od ledna 2009 stanoví nové postupy v případě autonehody. Sestavili jsme pro vás jednoduchý návod jak postupovat v případě, že to do vás někdo zapíchne, případně pokud se o někoho otřete vy.

servisní kniha

Stálým zákazníkům vedeme dokumentaci, do které jsou zaznamenávány veškeré opravy a doporučení ze strany servisu.